OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hospic_01Jihlavská policie vyšetřuje případ, kdy podezřívá pracovnici hospicového hnutí, že nejméně jedné pacientce neoprávněně podávala lék na tišení bolesti obsahující morfin. Na případ upozornila policii ošetřující lékařka, která u své pacientky léky našla. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEO S VYJÁDŘENÍM JEDNOTLIVÝCH AKTÉRŮ CELÉHO PŘÍPADU.

Opakovaně se tak otevírá otázka, zda praktičtí lékaři dostatečně pečují o umírající pacienty a nemusí jejich práci v konečném stádiu života nahrazovat dobrovolníci, kteří použijí neoprávněné medikace.

Asi před měsícem u jedné ze svých pacientek, která ležela v domácí péči v těžkém stavu, našla lékařka léky, které jí nikdy nepředepsala, a které jsou ze skupiny opiátů. Okamžitě o všem informovala policii. Lékařka podala také stížnost na krajský úřad, i ten se pak obrátil na vyšetřovatele. Od rodiny pacientky se lékařka dozvěděla, že léky přinesla jejich babičce pracovnice hospicového hnutí, které se o umírající ženu starala. I když policie podrobnosti případu nekomentuje, nám se podařilo zjistit, že jde o lék Sevredol, který tlumí silné bolesti.Sevredol patří mezi opiáty a jeho používání se přísně eviduje a musí být kontrolováno lékařem.Při podávání takového léku laikem hrozí velké nebezpečí. Lidé z hospicu ho zřejmě získali po některém z jejich pacientů, který zemřel. Z neoprávněného podání opiátu je podezřelá pracovnice hospicového centra, která ale odmítá případ komentovat a brání se tím, že z lidského hlediska nepochybila - chtěla jen pomáhat trpící pacientce. Policie teď podle našich informací prověřuje všechny šarže vydaného Sevredolu na Vysočině, aby zjistila, zda šlo o jediný případ. Zkoumá také to, kdo o neoprávněném podávání opiátu věděl.

REKLAMA