REKLAMA

film-huVe znamení biodiverzity se uskuteční letošní festival Ekofilm 2010, který se koná v Českých Budějovicích, Třeboni a Českém Krumlově od 4. do 10. října. Mluvčí festivalu Veronika Dušková řekla ve středu novinářům, že průvodcem 36. ročníku bude stejně jako v uplynulých dvou letech Jaroslav Dušek.

Během celého týdne navštíví navíc Kinobus Ekofilmu další vybraná jihočeská města.

"Do soutěže festivalu je letos přihlášeno 226 snímků ze 40 zemí světa, čímž o jeden titul padl rekordní počet z minulého roku. Svá díla zaslali tvůrci z Arménie, Bulharska, Francie, Irska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Španělska, USA a dalších zemí. Českou republiku reprezentuje 63 filmů," řekla Dušková.

Do vlastní soutěže postoupilo 61 vybraných titulů, které bude hodnotit pětičlenná mezinárodní porota ve složení scénáristka a režisérka Alena Činčerová, architekt Vlado Milunić, dokumentarista a producent Michael Havas, režisér a producent Ján Oparty (Slovensko) a dramaturg Jacgues Génot (Francie).

"Všechny přihlášené filmy budou divákům během festivalu k dispozici k individuální projekci v sekci promítání na přání v kině Kotva, nově také v Akademické knihovně Jihočeské univerzity a v Městském divadle v Českém Krumlově. Po skončení festivalu lze vybrané pořady zapůjčit z festivalového archivu na Ministerstvu životního prostředí k nekomerčním přehlídkám Ozvěny Ekofilmu, čehož využívají nejvíce organizátoři kulturních center, klubových kin a také školská zařízení," dodala Dušková.

Oficiální zahájení festivalu se letos uskuteční v Třeboni, kde se zdrží do středy 6. října.

V pátek 8. října se festival přemístí do Českého Krumlova, kde bude pokračovat do neděle v Městském divadle, v kině J&K a v sálech Prelatury.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA