loutkovy festival ikonaV Písku se bude letos konat první Festival loutkových divadel. Ten pořádá Loutkový spolek Nitka v pátek a v sobotu 7. - 8. září. K návštěvě festivalu jistě navnadí průvod loutek městem, který se uskuteční ve čtvrtek 6. září.

Dvoudenní Festival loutkových divadel určený nejenom pro děti bude probíhat na Bakalářích u děkanského kostela Narození Panny Marie. Ve stylovém šapitó se vystřídají amatérské i profesionální soubory. 

REKLAMA

Na nádvoří Římskokatolické farnosti Písek bude během sobotního programu k nahlédnutí výstava loutek a kulis divadla, v malé výtvarné dílně si děti mohou vyrobit vlastní loutku.

festival loutek plakat

Spolek Nitka s více jak stoletou tradicí dostal od Města Písek na tuto akci grant. Musí se však jako pořadatel sám finančně podílet na akci z pětadvaceti procent. Pomocnou ruku Nitce podala stavební společnost KOČÍ a.s.

„Když jsme přišli s nápadem uspořádat loutkový festival, dlouho firma KOČÍ neotálela. Její sponzorský dar bude použit na spolufinancování festivalu. Bez sponzorů bychom takovou akci nezvládli,“ vysvětlil člen kulturní komise Loutkového spolku Nitka Bohumil Skuhra, jak důležitá je podpora společnosti KOČÍ a.s.

Písecká stavební firma pomáhá Nitce dlouhodobě. „Spolek proto na oplátku propaguje firmu KOČÍ jako dlouhodobého věrného partnera, který vždycky pro fungování divadla pomohl zajistit nejenom peníze,“ nešetřil slovy chvály Bohumil Skuhra.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

 
REKLAMA