REKLAMA

divadlo_frani_sramka_pisekPísecké Divadlo Fráni Šrámka se po více než dvouleté rekonstrukci v neděli otevře veřejnosti. Náklady na stavební práce a úpravy si vyžádaly částku 80 milionů korun, uvedl pro agenturu Mediafax ředitel Centra kultury Písek Ctirad Havel.

Jako termín zahájení provozu kulturního stánku určili v Písku magické datum 10. 10. 2010. "Jsme rádi, že se nám podařilo dodržet termín otevření divadla tak, jak jsme již dlouho plánovali. Začátkem září se konala kolaudace, a pak následovalo ještě odstraňování některých drobných závad a nedodělků," uvedl Havel.

Zahajovací program bude otevřený pro všechny, kteří si zakoupily či ještě zakoupí vstupenky a je spojený s rautem. "V programu nazvaném Pocta mistrům vystoupí houslový virtuóz Pavel Šporcl a Severočeská filharmonie Teplice s dirigentem Tomášem Koutníkem. Hostem bude Jazzové trio Josefa Vejvody," dodal ředitel Centra kultury.

V dalších dnech po otevření bude následovat rozmanitý program. Jedenáctého října zazní Mozartova opera Don Giovanni v italštině v režii Jiřího Menzela. Tuto operu letos v premiéře uvedlo Jihočeské divadlo před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. V dalších dnech pak do Písku přijede zahrát Divadlo Bolka Polívky, Divadlo na Fidlovačce, nebo Divadlo pod Palmovkou.

Divadlo nebylo zrekonstruováno v celém rozsahu, ale jen částečně. V lednu 2008 jej nechal statik uzavřít, neboť zjistil havarijní stav stropu nad hledištěm. Kromě těchto oprav se budova z 30. let stala bezbariérovou. Proměnil se sál hlediště, kde z původních 540 míst zůstalo 399, ovšem, diváci se mohou těšit na větší pohodlí. "Divadlo dostalo i nové světla, zvukovou aparaturu a klimatizaci, stejně jako sociální zázemí a další vybavení," řekl Havel.

Písecké divadlo je druhým kulturním stánkem na jihu Čech, které se otevře po rekonstrukci. V září to bylo Městské divadlo v Prachaticích, kde si téměř dva roky trvající rekonstrukční práce vyžádaly náklady ve výši skoro 60 milionů korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA