roxette_livenationŠvédské duo Roxette vyjede na světové koncertní turné, v jehož rámci se zastaví 5. června 2011 v pražské O2 areně. Informaci poskytly ve středu oficiální stránky hudební formace.

Světové turné odstartuje 1. března v ruském Kazanu a během celého roku 2011 vystoupí Roxette na pěti kontinentech. "Marie Fredrikssonová a Per Gessle se vrací na světovou scénu plni nadšení po uplynulých šesti vyprodaných koncertech, které proběhly letos v létě," uvádí kapela na svých stránkách.

Poslední evropské turné Roxette odjeli v roce 2001. K albu Crash! Boob! Bang! uspořádala dvojice světové turné v letech 1994 až 1995.

V rámci koncertní šňůry má formace v plánu zastávky v Rusku, Bělorusku, Estonsku, Mexiku, Argentině, Chile, Brazílii, Rakousku, Norsku, Německu, Polsku, Finsku, Dánsku, Švédsku nebo Belgii či na Ukrajině.

Per Gessle, zpěvák a kytarista dua Roxette, naposledy Prahu navštívil v dubnu loňského roku, kdy českým fanouškům představil svůj sólový projekt za doprovodu čtyřčlenné skupiny.

Švédské duo Roxette zpívá v angličtině. Mezi jejich největší hity například patří It Must have Been Love, který se objevil ve filmu Pretty Woman, The Look nebo Joyride. Na svém kontě mají doposud dvě světová turné, která zhlédlo kolem 1,5 milionu diváků.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA