REKLAMA

jiri_schelingerKoncert k nedožitým 60. narozeninám Jiřího Schelingera se uskuteční 7. března v pražském Retro Music Hall. Agenturu Mediafax o tom v pátek informoval Vladan Drvota ze Suphraphonu. Večerem bude provázet Milan Schelinger se svou skupinou. Mezi hosty nebudou chybět například Jaroslav Uhlíř, Karel Šíp, Aleš Brichta, Kamil Střihavka nebo Petr Kolář.

Vydavatelství Supraphon na koncertu zároveň pokřtí trojalbum Čas 51:71:81. Dcera a bratr Jiřího Schelingera převezmou v Retro Music Hall jubilejní diamantovou desku in memoriam.

Fanoušci se také mohou před samotným koncertem zúčastnit v 15 hodin slavnostního odhalení pamětní desky Jiřího Schelingera od akademického sochaře Pavla Míky. Deska bude umístěna na domě v ulici Čestmírova 266/18 v Praze 4.

Rockový zpěvák a skladatel Jiří Schelinger se narodil roku 1951 v Bousově. Svoji první kapelu Nothing But Nothing, ve které hrál na kytaru, založil již na základní škole. Později vystupoval v barové skupině Ivo Trojana Smaragd, který si ho přizval ke spolupráci. Schelinger byl také členem kapely The Happy Five, která však bez něj odjela na angažmá do Finska. Zpěvák přijal nabídku Karla Šípa a stal se členem jeho formace Faraon. S tou natočil roku 1972 svůj první velký hit, píseň Holubí dům od skladatelů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka.

Na svém kontě má Schelinger například alba Hrr na ně... nebo Nám se líbí. Desku Zemětřesení už kvůli předčasnému úmrtí roku 1981 nedokončil. Schelinger za dosud nevyjasněných okolností skočil z bratislavského Starého mostu do Dunaje.

REKLAMA

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA