REKLAMA

vystava_arabelaMilovníci kultovního pohádkového seriálu Arabela se mohou od 1. do 31. prosince přijít podívat do Galerie u Radnice v Táboře. Bude se tu konat výstava spojená s tímto příběhem, uvedla pro agenturu Mediafax místostarostka Lenka Horejsková (TOP 09).

Na návštěvníky se těší Arabela s královskou rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem a dalšími postavami z říše pohádek. K vidění budou také rekvizity ze seriálu - například jediný dodnes zachovaný kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť nebo královská koruna a žezlo.

Součástí výstavy bude mnoho kostýmů z první třináctidílné série, kterou Miloš Macourek a Václav Vorlíček vytvořili v letech 1979-80, ale i z pokračování s názvem Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, které se natáčelo o deset let později.

"Návštěvníci tak uvidí šaty princezen Arabely, Xenie, krále, královny nebo kostým pana Viga či čaroděje Rumburaka," řekla Lenka Horejsková.

Chybět by neměl třeba kostým kolegyně Rumburaka, čarodějnice, která se v pokračování seriálu promění na záhadnou paní Černou. Postavu v obou sériích ztvárnila herečka a dabérka Jana Andresíková.

Vernisáž výstavy Arabela se uskuteční ve středu od 17 hodin. Návštěvníci se pak až do konce roku mohou podívat na kostýmy či rekvizity vždy od 9 do 12 a od půl jedné do půl páté. O víkendech a svátcích od 13 do 16.30. Na silvestra bude výstava otevřena jen od 9 do 14 hodin.

Vstupné pro dospělé je 20 korun, děti, studenti a důchodci platí polovinu. Děti do šesti let a držitelé průkazu ZTP mají vstup zdarma.

Výstavu za uplynulé měsíce viděli lidé třeba v Brně, na hradě Bouzov, ve Vysokém Mýtě, v Jihlavě, v Praze či v Horšovském Týně.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA