tibet2Za 2 měsíce se v rámci svého březnového turné v Brně představí skupina Smokie, autoři hitů jako Living Next Door To Alice, Don't Play Your Rock 'n' Roll To Me či Lay Back In The Arms Of Someone. Večer však nebude patřit pouze této legendě, jejichž některé písně české publikum zná i v coververzích tuzemských umělců. Jednou z předkapel bude česká skupina Tibet, kterou mnozí Brňané zaregistrovali již na festivalech Rio de Riviera.

Ačkoli by se podle názvu mohl méně informovaný posluchač domnívat, že jde o etno, není tomu tak. Hudba Tibetu je ovlivněna americkým alternativním rockem a evropskou nezávislou rockovou a popovou scénou. Inspirací v tom nejlepším slova smyslu jsou pro kapelu jména jako Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, U2, Alanis Morissette, Dave Matthews Band a mnoho dalších.

tibet1
To, co produkuje Tibet, jsou především písničky. Lze na ně tancovat, poskakovat a zpívat si je, ale lze o nich i přemýšlet - jak se komu líbí a na co má kdo náladu. Důležitým pro TIBET je čeština a v tomto smyslu navazuje kapela na kořeny českého bigbítu. Více se o kapele dočtete na http://www.tibetmusic.cz/

tibet3
Další informace přineseme již brzy – sledujte www.brnokoncert.cz


REKLAMA