REKLAMA

obrazek_4Archa pomoci, tak se jmenuje název unikátního projektu, který si vzal za cíl zviditelnění práce dobrovolníků a přinést do povědomí celé veřejnosti podrobnosti ze života lidí s handicapem. Inspirací pro projekt Archy pomoci byl fakt, že rok 2011 vyhlásila Evropská komise jako Rok dobrovolnické práce. VÍCE O UNIKÁTNÍM PROJEKTU ARCHA POMOCI A VÝSTAVĚ MEZI DVĚMA SVĚTY VÁM PŘINÁŠÍME V REPORTÁŽI!

Celý projekt Archa pomoci odstartovala výstava nazvaná Mezi dvěma světy. Návštěvníci si na ní mohou probléhnout sochy Ludmily Seefried–Matějkové a fotografie Zuzany Richter. Na této výstavě se velkou měrou podílelo i České centrum Berlín a berlínská galerie Pro Arte Vivendi. Vernisáž výstavy Mezi dvěma světy doprovodila také bubenická show The Tap Tap orchestru, proslaveného orchestru Jedličkova ústavu pod vedením Šimona Ornesta.

obrazek_1
Během měsíce věnovaného sociálním vztahům a tématu dobrovolnictví se návštěvníci budou moci téměř denně seznámit s nejrůznějšími obory sociální a dobrovolnické práce, zažít terapeutické dílny, zhlédnout velkou řádku filmů. Milovníci hudby pak z bohatého doprovodného programu jistě ocení velkou řádku připravených koncertů.

obrazek_2
Projekt Archa pomoci vznikl z iniciativy Českého centra Praha za podpory Městské části Praha 1, Evropské komise, Goethe institutu a mnoha dalších.

 obrazek_3
Archa pomoci bude v Praze probíhat až do 28. února.

obrazek_5
REKLAMA