Jak zabezpečit byt nebo dům než odjedete na dovolenou

dovolena bazenLéto je již v plném proudu, školní prázdniny se kvapem blíží a my se těšíme na zaslouženou dovolenou. Je to však také období, kdy se ze svých domovů vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Číst dál...

Jak chutná jedovatá ryba Fugu

ryba fugu_ikonaTakifugu rubripes neboli čtverzubec patří k japonským kulinářským delikatesám. Snad každý, kdo navštívil Japonsko uvažuje, zda podstoupí riziko spojené s ochutnáním této jedovaté ryby obsahující množství neurotoxinu zvaného tetrodotoxin. Jediná chyba při přípravě čtverzubce fugu může pro milovníky této jedovaté ryby znamenat smrt.

Číst dál...

Jak nejlépe pečovat o baterie v zimě

zima telefonKaždoroční mrazy či sněhové vánice nesvědčí žádným digitálním přístrojům. Notebooky, fotoaparáty i mobilní telefony jsou vystavovány extrémně nízkým teplotám, náhlým změnám teplot či nebezpečí pádu a jejich baterie tím trpí. Poradíme vám, čeho se v zimním období vyvarovat a jak baterie nejlépe chránit před poškozením.

Číst dál...

V Pelhřimově mají kuriózní zimní čepice

nejmensi pletena_cepice_ikonaVzhledem k tomu, že v těchto dnech udeřily pořádné mrazy, je potřeba sáhnout po pořádné zimní čepici. V Muzeu rekordů a kuriozit v Pelhřimově mají ovšem v tomto ohledu možnost sáhnout i po čepicích vskutku raritních.

Číst dál...

REKLAMA