VIDEO: Freediveři zaplavili pelhřimovský bazén

freedivingV sobotu 9. dubna 2011 se v pelhřimovském bazénu konaly závody ve freedivingu. Celkem 26 závodníku se utkalo v disciplínách dynamická apnoe bez ploutví a statická apnoe, která byla navíc zcela odlišná od klasických závodů. A v čem odlišná? Závodník se zanořil na povinné dvě minuty, poté musel z bazénu vylézt, udělat deset dřepů, zpět se zanořit a pak už záleželo jen na něm „kolik vydrží“.

Číst dál...

VIDEO: Exkluzivním hostem Hitrádia Vysočina byla skupina Kabát

kabat_02Do čtvrteční show Hitrádia Vysočina zavítala tentokrát česká rocková kapela Kabát - Josef Vojtek, Tomáš Krulich, Ota Váňa, Milan Špalek a Radek Hurčík. Moderátor Milan Řezníček si s nimi povídal o jihlavském koncertě před čtyřmi lety, o přípravě koncertu na páteční večer, ale i o fanoušcích a letošní koncertní šňůře.
Naše kamera byla opět samozřejmě u toho. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEOZÁZNAM SHOW HITRÁDIA VYSOČINA S KAPELOU KABÁT!

Číst dál...

Rodinné pasy již mají pěknou historii

rodinne_pasy_historie_ikonaJe tomu dvacet let, kdy se před námi otevřel svět a konečně bylo proč si pořídit cestovní pas. Najednou bylo možné cestovat i směrem západním bez ponižujícího doprošování. Se vstupem do Evropské unie jsme pak tyto cestovní pasy mohli ve většině případů cesty po Evropě odložit a cestovat pouze s občanským průkazem.

Číst dál...

Kam kráčí rodina na Vysočině?

rodinne_pasy_krcal_ikonaV našem kraji má projekt Rodinných pasů takříkajíc pod palcem člen Rady kraje Vysočina Mgr. et Bc. Petr Krčál. Na starosti má sociální oblast, protidrogovou prevenci a multikulturní spolupráci. Rodinné pasy slouží k prodpoře zdravé a fungující rodiny. Proto jsme Petru Krčálovi položili několik otázek.

Číst dál...

Proč je dobré mít v kapse Rodinný pas

rodinne_pasy_ctyrlistek_ikonaVážení rodiče, ale hlavně milé děti, dostalo se vám do rukou první číslo nového časopisu Vysočinka. Je to časopis, který bude vycházet zatím dvakrát ročně, ale jestli se nám spolu bude dařit, bude mít časem každé roční období svoje číslo. Vysočinka je rodnou sestrou Rodinky, která vychází v Jihomoravském kraji. Obě periodika jsou zde proto, aby informovala o báječné věci, jakou jsou Rodinné pasy.

Číst dál...

Staňte se součástí celosvětové klimatické akce Hodina Země 2011

hodina_zemeKaždoroční celosvětová událost Hodina Země, kterou pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF, se blíží. Už tuto sobotu 26. března se k ní můžete připojit i vy! Ať už jste člověk, firma, vesnice nebo město, zhasněte 26. března 2011 od 20.30 do 21.30 světlo. Může jít o symbolické vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budovy firmy či o „černou hodinku“ doma.

Číst dál...

VIDEO: Exkluzivním hostem Ranní show Hitrádia Vysočina byla Martina Sáblíková

sablikova_radio_vysocina_ikonaDo čtvrteční ranní show Hitrádia Vysočina zavítala tentokrát zlatá krasobruslařka Martina Sáblíková, s kterou si moderátoři Ondra a Eman povídali nejen o jejích fenomenálních sportovních úspěších, ale třeba i o tom, jak si užívá volno před tréninkovou sezonou. Naše kamera byla opět samozřejmě u toho. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEOZÁZNAM RANNÍ SHOW HITRÁDIA VYSOČINA S MARTINOU SÁBLÍKOVOU!

Číst dál...

REKLAMA