Jak se slaví Vánoce, Silvestr a Nový rok v Japonsku

KADOMATSUZatímco vánočních zvyků je v Japonsku méně než v Čechách, protože se nejedná o národ s křesťanskou tradicí, tak oslava příchodu Nového roku (1.ledna) je největším a nejdůležitějším japonským svátkem v celém roce a tomu odpovídá i obrovské množství krásných zvyků, které tento svátek každoročně po staletí doprovází.

Číst dál...

Ježíškova popularita v Česku se zvyšuje. Válcuje Santu

zachrante_jeziskaSantův čas v České republice vypršel. Nechtějí ho ani obchodní domy a prodejci, kteří tím v minulých letech lákali lidi k vánočním nákupům už od konce října. Počet příznivců tradičního dárkonoše Ježíška rok od roku v České republice roste.

Číst dál...

Jaké jsou pravdy a mýty o očkování?

ockovani04Očkování neboli vakcinace má za účel zabránit rozvoji řady infekčních nemocí a propuknutí epidemii u lidi a zvířat. Do těla očkovaného je dodán antigen, tvořený neživými nebo oslabenými viry nebo bakteriemi, případně jejich částmi, který přiměje organismus k vytvoření vlastních protilátek a v důsledku toho také imunity vůči onemocnění.

Číst dál...

Asijati zaplavují Českou republiku

asiateZatímco celkově počet zahraničních turistů do České republiky narostl letos meziročně zatím pouze o 5% ( zdroj ČSÚ), tak počty asijských turistů lámají rekordy. Počet Korejců do naší země letos narostl meziročně o neuvěřitelných 34%, Číňanů o 32% a Japonci mají nárůst o 21%.

Číst dál...

REKLAMA