Ježíškova popularita v Česku se zvyšuje. Válcuje Santu

zachrante_jeziskaSantův čas v České republice vypršel. Nechtějí ho ani obchodní domy a prodejci, kteří tím v minulých letech lákali lidi k vánočním nákupům už od konce října. Počet příznivců tradičního dárkonoše Ježíška rok od roku v České republice roste.

Číst dál...

Jaké jsou pravdy a mýty o očkování?

ockovani04Očkování neboli vakcinace má za účel zabránit rozvoji řady infekčních nemocí a propuknutí epidemii u lidi a zvířat. Do těla očkovaného je dodán antigen, tvořený neživými nebo oslabenými viry nebo bakteriemi, případně jejich částmi, který přiměje organismus k vytvoření vlastních protilátek a v důsledku toho také imunity vůči onemocnění.

Číst dál...

Asijati zaplavují Českou republiku

asiateZatímco celkově počet zahraničních turistů do České republiky narostl letos meziročně zatím pouze o 5% ( zdroj ČSÚ), tak počty asijských turistů lámají rekordy. Počet Korejců do naší země letos narostl meziročně o neuvěřitelných 34%, Číňanů o 32% a Japonci mají nárůst o 21%.

Číst dál...

Na světě je téměř 300 nebezpečných leteckých dopravců !

letadlo_01V pořadí již 16. aktualizace Černé listiny leteckých přepravců, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje letecké společnosti, které nesplňují bezpečnostní standarty zemí EU a hrozí tak zvýšené nebezpečí havárie. Tyto letecké společnosti mají zákaz působení na území EU, avšak kdekoliv jinde ve světě se s nimi můžeme setkat. Seznam nejčastěji obsahuje letecké společnosti z bývalých zemí Sovětského svazu, Afriky či jihovýchodní Asie.

Číst dál...

REKLAMA