Očkování proti papilomaviru

ockovani05Dívky, které chtějí za očkování proti papilomaviru zaplatit jen třetinu běžné ceny, musí s očkováním začít ještě do konce listopadu. Na aplikaci zbývajících dvou dávek mají čas až do konce června 2011. Jen tak mohou získat slevu až 6.200 Kč, tedy příspěvek Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE a slevy poskytnuté výrobcem očkovacích látek.

Číst dál...

V České republice je pro nadcházející zimu připraveno 129 lyžařských areálů !

zima_lyzovani_03Češi stráví ročně přibližně 1,5 mil. zimních dovolených, z toho je necelý milion zimních dovolených v tuzemsku a zbytek v zahraničí. Letos očekáváme mírný, přibližně 10% nárust zahraničních zimních pobytů a stagnaci zájmu o tuzemské lyžování. Vyplývá to z analýzy vývoje stávajících rezervací a uplynulých zimních sezón.

Číst dál...

Jak se vyvíjelo cestování Čechů od doby komunismu do dneška

dovolenaDo roku 1989 bylo v tehdejším Československu povoleno pouze pět státních cestovních kanceláří : Čedok, Sporturist, CKM, Rekrea a Autoturist. Cestovní kanceláře v té době prodávaly v drtivé většině pouze zájezdy do zemí socialistického bloku, jelikož cestování na západ bylo velmi omezeno.

Číst dál...

Čeští turisté ztrácí zájem o tuzemsko

praha01Polovina krajů České republiky zaznamenává letos nadále pokles počtu zahraničních turistů, naopak druhá polovina krajů zaznamenává letos po loňské krizi nárůst. Nejvíce zahraničních turistů v letošním roce jezdilo do Prahy, Karlovarského a Jihomoravského kraje. Nejméně pak na Vysočinu a do Pardubického kraje.

Číst dál...

VIDEO: Devadesátiletá skokanka do vody pokřtila v Pelhřimově novou Guinnessovu knihu

nejstarsi_skokanka_do_vodyNa český trh bylo ve středu 3. listopadu uvedeno nové vydání knihy Guinness world records 2011. Kniha byla pokřtěna v samotném městě rekordů Pelhřimově. A co by to bylo za křest, kdyby u něj nepadl alespoň jeden nový rekord. O ten se postarala neuvěřitelná devadesátiletá skokanka do vody Zdeňka Šnobrová. PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZE KŘTU NOVÉ GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ, KTEROU V PELHŘIMOVĚ POKŘTILA NEJSTARŠÍ SKOKANKA DO VODY!

Číst dál...

Ročně se na světě ztratí nebo poškodí pasažérům leteckých společností 25 milionů zavazadel

zavazadla_letisteCelosvětově se počet ztracených a poškozených zavazadel v civilní letecké přepravě v posledních dvou letech konečně snižuje. Zatímco do roku 2007 počet rostl až na rekordních 42,4 milionu ztracených či poškozených zavazadel na světě, tak v roce 2008 došlo k poklesu na 32,8 mil. kusů a vloni počet poklesl na 25,025 mil. kusů, což znamená meziroční pokles o 23,8 %.

Číst dál...

REKLAMA