Česká kniha rekordů má další nej, a to obří Karlštejnské šachy

obri_karlstejnske_sachy_ikoVladimír Glaser z Ořechu inicioval výrobu soupravy 32 šachových figurek o celkové hmotnosti cca 48 000 kg. Obvod jednotlivých figurek činí až 350 cm a jejich výška se pohybuje od 2,3 do 2,9 metru, přičemž nejvyšší z nich – černý král – měří 291,5 cm. S těmito mírami se také zapsaly do České knihy rekordů a kuriozit.

Číst dál...

VIDEO: Nejdelší leporelo světa je k vidění v Havlíčkově Brodě

leporelo_ikoMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod až do 10. listopadu 2010 zdoní nejdelší kniha na světě, leporelo Dějiny udatného českého národa Lucie Seifertové. Výstava je otevřena denně mimo pondělí od deáté hodiny ranní aý do pěti hodin odpoledne. PŘINÁŠÍME VÁM REPORTÁŽ O NEJDELŠÍM LEPORELU SVĚTA!

Číst dál...

Nejvíce zahraničních turistů na světě navštěvuje Francii !

cestovani_01Česká republika se ohledně počtu zahraničních turistů neumístila ani v první třicítce celosvětového žebříčku, zatímco například sousední Rakousko je na vynikajícím jedenáctém místě na světě. Je tedy zcela zřejmé a naše Asociace již mnoho let vybízí při jednáních naše politiky, že právě v sousedním Rakousku si máme brát konkrétní příklady jak v cestovním ruchu postupovat. Naše úsilí se však ve většině vůbec nesetkává s kladnou odezvou, naopak je zcela ignorováno...

Číst dál...

REKLAMA