rallyePo havárii na 40. ročníku Rally Český Krumlov zemřel v sobotu ve večerních hodinách navigátor Aleš Zimolka. Posádka Pelech - Zimolka havarovala na rychlostní zkoušce Malonty 2, spolujezdec podlehl následkům zranění v českobudějovické nemocnici, informuje oficiální web závodu.

Tragická událost se stala v obci Cetviny, kde vůz se startovním číslem 43 posádky Petr Pelech - Aleš Zimolka opustil trať. Do té doby se držela dvojice, jedoucí s vozem Honda Civic Rype-R, na 26. místě průběžného pořadí. Havárie se udála ve 12. rychlostní zkoušce z celkových čtrnácti. Vítězem závodu se stal Jan Kopecký. Pelech se Zimolku se účastnili rallyových závodů už od roku 2006.

"Po leteckém převozu do nemocnice v Českých Budějovicích Aleš po několika hodinách svůj boj o život bohužel prohrál. Hluboce cítíme s pozůstalými a týmem a dovolte, abychom jim zatím alespoň takto, vyjádřili upřímnou soustrast," sdělil prostřednictvím internetových stránek závodu ředitel 40. Rallye Český Krumlov Jindřich Kunc.

Aleš Zimolka (49) byl rockovým bubeníkem v kapelách Dick O'Brass, Markýz John, Merlin, nebo ZOO.

zdroj: MEDIAFAX