policie znakPolicisté uzavřeli vyšetřování nehody autobusu, která se stala 14. října v obci Rybník na Českokrumlovsku a při níž se zranilo 26 cestujících. O dalším postupu rozhodne státní zástupce, řekla v pátek Mediafaxu policejní mluvčí Michaela Pavlíčková s tím, že řidič čelí obvinění z obecného ohrožení.

Českokrumlovští kriminalisté ukončili fázi prověřování a případ ve čtvrtek předali Okresnímu státnímu zastupitelství v Českém Krumlově. "V případu policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti, ohledali místo nehody, pořídili fotodokumentace a zajistili stopy. Byl vyslechnut řidič, čeští svědci a cestující a byly shromážděny lékařské zprávy českých zraněných," řekla Pavlíčková.

REKLAMA

Na vyšetřování se podílela i rakouská policie, která vyslechla rakouské účastníky nehody.

Hrozivě vyhlížející nehoda, která se naštěstí obešla bez úmrtí, se stala 14. října večer. Řidič autobusu jel ve směru od Vyššího Brodu na Dolní Dvořiště, přičemž nerespektoval svislou dopravní značku zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez a narazil přední částí autobusu do železničního mostu. Náraz odtrhl střechu autobusu, vozidlo se zastavilo až po dalších přibližně 200 metrech. V době dopravní nehody bylo v autobusu celkem 44 občanů Česka a Rakouska.

"Při nehodě se zranilo nejméně 26 cestujících, z toho 12 českých. Nejméně šest lidí utrpělo těžké poranění. Škoda na autobusu byla vyčíslena na zhruba půl milionu korun," dodala Pavlíčková.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA