Ve čtvrtek 19. září 2019 uspořádá Nemocnice Dačice, a.s. Den zdraví pro žáky 4. a 5. tříd základních škol z Dačic a okolních obcí.

„Zaměstnanci ambulantního rehabilitačního pracoviště naší nemocnice nejen léčí své pacienty, ale věnují pozornost i prevenci, a to zvláště mezi školní mládeží. Stalo se již tradicí, že v září fyzioterapeuti a další pracovníci nemocnice pořádají soutěžní den pro děti různého věku se sportovními disciplínami,“ uvádí předsedkyně představenstva Nemocnice Dačice, a.s. MUDr. Miroslava Člupková, MBA, LL.M.

REKLAMA

Pro děti je připraveno deset disciplín - pohybové disciplíny jako například hod do výšky na cíl, překážková dráha s nestabilními plošinami, skákání panáka a tak dále, vědomostní disciplíny jako zdravověda, a také dále disciplíny zaměřené na šikovnost – jízda s invalidním vozíčkem
a oblíbená chůze po slackline – chůze po laně napjatém mezi stromy. 

„Děti budou průběžně za jednotlivé disciplíny sbírat body a na konci je čeká sladká odměna. Tu nám poskytla opět firma Madeta, a.s. v podobě čokoládových mlíček pro každého účastníka. Každoročně se účastní kolem 250 dětí, se kterými přijdou učitelé a učitelky z jejich škol. Pokud se nám vydaří počasí, bude to pro děti zábavné dopoledne v areálu Nemocnice Dačice, a.s.,“ uzavírá MUDr. Miroslava Člupková, MBA, LL.M.

REKLAMA