REKLAMA

Oddělení následné a rehabilitační péče Nemocnice Jindřichův Hradec (ONRP) slavnostně otevře v pavilonu A (bývalý dětský pavilon) nové rekonstruované prostory pro stanici „B“ a lůžka DIOP. Akce se uskuteční ve čtvrtek 28. března 2019 od 14 hodin.

Nemocnice tak ukončila 2. etapu rekonstrukce pavilonu A, kterou by letos ráda kompletně dokončila rekonstrukcí 2. patra a následným přestěhováním stanice „A“ ONRP z ulice Italských legií. Stavební úpravy, které prováděla jindřichohradecká firma TB Building, stály téměř 27 mil. Kč. Dotace Jihočeského kraje byla 20 mil. Kč.

REKLAMA

Rekonstruovaná stanice „B“ bude mít celkem 28 lůžek, včetně 9 lůžek pro dlouhodobou intenzívní ošetřovatelskou péči (DIOP), vyšetřovny, tělocvičnu a denní místnosti pro pacienty i personál oddělení. Součástí této rekonstrukce byla i instalace nového lůžkového výtahu, vybudování dvou požárních evakuačních cest a rekonstrukce elektrorozvodny.

V souvislosti s těmito úpravami byly provedeny i stavební úpravy 1. podlaží („suterén“), kde byly vybudovány šatny pro personál, včetně sociálního zařízení, o kapacitě 60 míst, a další provozní prostory. Mimo to byly komplexně zrekonstruovány technické provozy objektu.

„Nově zrekonstruované oddělení následné péče disponuje dvanácti prostornými prosvětlenými pokoji s malebným výhledem na Jindřichův Hradec a okolí.  Nejvíce oceňuji stropní zvedací asistenční systém umístěný ve čtyřech pokojích, který umožňuje bezpečnou manipulaci se zcela imobilními pacienty či s pacienty v bezvědomí, a tělocvičnu s pracovním zázemím pro fyzioterapeuty. Za zmínku stojí též vybavení celého oddělení novými elektricky polohovatelnými lůžky moderního typu. Na práci v novém prostředí se velmi těšíme a věříme, že se zde bude líbit i našim pacientům,“ říká primářka ONRP MUDr. Martina Šteflová.

REKLAMA