policie teloJihočeští policisté obvinili v pátek kolem poledne třicetiletého muže z Jindřichohradecka z vraždy. Je podezřelý z toho, že ve středu večer smrtelně bodl svého známého u Dačic a nechal jej ležet na silnici, řekl agentuře Mediafax policejní mluvčí Jiří Matzner.

Muže policisté zadrželi ve čtvrtek dopoledne a po výsleších a dalších nezbytných úkonech jej obvinili z vraždy. "Obviněný bodl ve středu večer za Dačicemi svého známého, osmadvacetiletého muže a to pravděpodobně pro osobní neshody. Při útoku způsobil oběti bodnořezné zranění a zasáhl srdce. Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí do vazby, obviněný zůstává v policejní cele," řekl Matzner.

REKLAMA

Ke smrtelně zraněnému krvácejícímu muži, který sám sobě telefonicky volal pomoc, vyrazilo auto rychlé záchranné služby a nejbližší policejní hlídka. Chroptící muž do telefonu řekl, že krvácí a leží na silnici za Dačicemi ve směru na Jemnice. "Záchranná služba na popsaném místě nalezla těžce zraněného, zakrváceného muže. Ten stačil ještě lékařům říct pár posledních vět a přes veškerou poskytnutou péči v sanitce zemřel. Jméno útočníka říci nestačil," dodal Matzner.

Kriminalisté po zajištění místa činu zjistili, že smrtelně zraněný muž z Dačicka zůstal po útoku bez pomoci, opuštěný a umírající mimo civilizaci, několik set metrů za hranicemi města Dačice. "S okolím pak muže na několik jeho posledních okamžiků spojil mobilní telefon. Vrah po útoku z místa utekl," doplnil Matzner.

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA