policie znakJihočeští policisté dopadli třicetiletého muže, kterého podezírají ze středečního vražedného útoku na o dva roky mladšího soka na silnici mezi Dačicemi a Jemnicí. Zadrženého právě vyslýchají kriminalisté, řekl Mediafaxu ve čtvrtek odpoledne policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jihočeští specialisté na objasňování nejzávažnějších násilných trestných činů pátrali po pravděpodobném pachateli noční vraždy mezi Dačicemi a Jemnicí zhruba 11 hodin, pak jej zadrželi. Třicetiletého muže právě vyslýchají.

REKLAMA

"Na jeho stopu kriminalisty přivedla rychlá a profesionální práce. Ke smrtelně zraněnému krvácejícímu muži, který sám sobě telefonicky volal pomoc, vyrazilo auto rychlé záchranné služby a nejbližší policejní hlídka. Chroptící muž do telefonu řekl, že krvácí a leží na silnici za Dačicemi ve směru na Jemnice. Záchranná služba na popsaném místě nalezla těžce zraněného, zakrváceného muže. Ten stačil ještě lékařům říct pár posledních vět a přes veškerou poskytnutou péči v sanitce zemřel. Jméno útočníka říci nestačil," řekl Matzner.

Kriminalisté po zajištění místa činu zjistili, že smrtelně zraněný muž z Dačicka zůstal po útoku bez pomoci, opuštěný a umírající mimo civilizaci, několik set metrů za hranicemi města Dačice. "S okolím pak muže na několik jeho posledních okamžiků spojil mobilní telefon. Vrah po útoku z místa utekl. Pravděpodobně on nyní kriminalistům odpovídá na otázky, jak celý incident s tragickým koncem nastal, kde a kdy přesně začal a proč nakonec muže smrtelně bodl," dodal Matzner.

"Jakmile to zajištěné důkazy a výpovědi umožní, zadrženého muže pravděpodobně obviní ze zločinu vraždy. Následující hodiny tak rozhodnou," uzavřel Matzner.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

 

 

REKLAMA