dopravni nehoda_kamion-autoTragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 17. listopadu na silnici č. 34 u obce Dolní Lhota na Jindřichohradecku. Střetly se zde osobní automobil s kamiónem. Nehodu na Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje oznámila v 3:55 hodin Policie ČR. Na místo vyjela profesionální jednotka z centrální stanice Jindřichův Hradec. Průzkum místa události ukázal, že střet nepřežil řidič osobního automobilu. Řidič kamiónu byl v okamžiku příjezdu hasičů v péči ZZS. Silnice byla v místě nehody v obou směrech zcela uzavřena. 

Velitel zásahu si jako posilovou jednotku pro odstranění následků nehody vyžádal kontejner ze stanice Jindřichův Hradec, a to i z toho důvodu, že hrozil únik cca 600 litrů nafty z nádrží kamiónu. Zasahující hasiči museli naftu z nádrží přečerpat do připravených nádob, do půdy uniklo nakonec jen přibližně pět litrů, o čemž byly informovány příslušné státní orgány.

REKLAMA

Po sedmé hodině ranní proběhlo střídání zasahujících hasičů a zároveň byla k zásahu svolána jednotka SDH obce Stráž nad Nežárkou. 

V 7:50 hodin byla nehoda vyšetřena Policií ČR a obě jednotky pak provedly vyproštění mrtvého řidiče z osobního vozu. Tělo předaly pracovníkům pohřební služby. 

V rámci likvidačních prací byl proveden úklid vozovky od uniklých provozních náplní. Odtah osobního vozu i kamiónu zajistí specializované firmy. 


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA