Základní škola Nová Bystřice dokončila modernizaci svých učeben za 2,4 milionu korun. Žáci se těší z nové jazykové a počítačové učebny, interaktivních tabulí i moderního nábytku ve třídách. Nové vybavení nakoupila škola díky dotaci z ROP Jihozápad.

modernizace zs nova bystrice nova interaktivni tabule

REKLAMA

„Výuka s klasickými tabulemi, sešity a učebnicemi už v dnešní moderní době žáky tolik nenadchne. Proto jsme se ke stávajícím 14 interaktivním tabulím rozhodli pořídit tyto tabule do dalších šesti tříd,“ uvedl Václav Šilhan, ředitel školy. Nakoupeny byly i nové katedry a skříně, které nahradily mnohdy i 25 let starý nábytek v žalostném stavu.

modernizace zs nova bystrice novy nabytek

Škola také vybudovala zbrusu novou počítačovou učebnu, která bude sloužit i pro výuku cizích jazyků. Původní jazyková učebna měla již poněkud zastaralé vybavení a byla zde často poškozená, řadu let stará a mnohdy nefunkční sluchátka.

modernizace zs nova bystrice nova pocitacova a jazykova ucebna

„Nová Bystřice leží jen kousek od hranic, výuka cizích jazyků je tak pro školu prioritou. Místní obyvatelé potřebují dobře ovládat němčinu, aby uspěli na trhu práce. Totéž ale platí i pro výuku anglického jazyka. Věříme, že nové metody ve výuce cizích jazyků za pomoci moderních technologií pomohou zlepšit znalosti žáků v oblasti cizích jazyků,“ dodala Andrea Zemánková ze společnosti G-PROJECT, která na projekt sehnala dotaci z ROP Jihozápad.

Celkové výdaje: 2,4 mil. Kč
Z toho dotace z ROP Jihozápad: 2,02 mil. Kč
Výstupy:
- 6 interaktivních tabulí s veškerým příslušenstvím (včetně PC)
- 1 kompletně vybavená učebna výuky práce na počítačích a cizích jazyků (včetně 25 počítačových souprav)
- nový nábytek do tříd: 32 skříní, 48 skříní se zásuvkami a 16 stolů (kateder)


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA