Město kontroluje bezpečnost stromů

Statutární město Frýdek-Místek nechalo v minulých dnech zkontrolovat na padesát potenciálně rizikových stromů, u kterých by mohlo dojít k vyvrácení nebo zlomu. Použity přitom byly speciální přístroje a postupy. Prostřednictvím akustického tomografu probíhalo hodnocení stromu proti zlomu a tahovou zkouškou zase hodnocení proti vývratu.

Číst dál...

Letní kino každou středu, pokaždé jinde

Přijďte na promítání pod širým nebem. Tuto středu do Autokempu Olešná. Po setmění, v cca 21 hodin, se začne promítat český film režiséra Jana Svěráka z roku 2017 „Po strništi bos“. Vstupné ZDARMA.

Číst dál...

Nový Jičín změnil pravidla pro přidělování dotací

Nový Jičín má nová pravidla pro poskytování dotací a návratných finančních výpomocí z rozpočtu města. Zastupiteli schválená směrnice definuje osm programů, na které lze finanční prostředky čerpat.  Peníze jsou určeny na sport, kulturu, obnovu kulturních památek, volnočasovou a sociální oblast, hospicovou péči, životní prostředí a na estetizaci objektů. Na uvedené aktivity by mělo v příštím roce připadnout téměř 27 milionů korun milionů korun, o 4,5 milionu korun více, než bylo vyčleněno v letošním rozpočtu.

Číst dál...

REKLAMA