Z bývalé těžní věže může být galerie

Opravená těžní věž bývalého Dolu Alexander v Ostravě-Kunčičkách, kterou nechal zrekonstruovat státní podnik Diamo, čeká na své nové využití. Může v ní vzniknout například umělecká galerie, kanceláře ale i skladovací prostory.

Číst dál...

Paskov chce dobrovolně opustit přes 110 lidí

Výkonný ředitel OKD Antonín Klimša řekl, že zájem o takzvané dobrovolné racio je asi takový, jaký firma předpokládala. „Společnost OKD očekávala účast v této první fázi dobrovolného odchodného 150 lidí. V této chvíli, a zbývá nám ještě jeden celý den, s účinnosti od minulého čtvrtku jsme zaznamenali více než 110 dobrovolných žádostí o odchod z OKD,“ řekl Klimša.

Číst dál...

Státní podnik Diamo dokončuje rozsáhlý systém protimetanových opatření na Ostravsku

Desátým rokem pracuje odštěpný závod ODRA státního podniku DIAMO na systému opatření, která ochrání ostravsko-karvinskou aglomeraci před ohrožením nekontrolovanými výstupy důlních plynů na povrch. V těchto dnech probíhá poslední vrtání odplyňovacích vrtů, čímž bude dokončen systém protimetanových opatření. Součástí projektu je také elektronický monitorovací systém, který přenáší data z celé oblasti na dispečink na bývalém Dole Jeremenko v Ostravě-Vítkovicích.

Číst dál...

O pozemky v zóně Hrušov je zájem

Ve středu 20. června ostravští zastupitelé rozhodli o záměru prodat pozemky ve vlastnictví města v Hrušově. Už vloni v září vyzvalo město zájemce k podání nabídek na realizaci investičního záměru v ploše rozvojové zóny Hrušov. Nabídky do 30. dubna zaslaly čtyři společnosti. Zastupitelstvo města zároveň stanovilo pořadí uchazečů, ve kterém bude město se zájemci o pozemky jednat.

Číst dál...

Rozdělení přebytku hospodaření za rok 2017

Více peněz na sport, dopravu, do speciálně zřízených fondů a na účelové dotace obvodům. Ostravští zastupitelé ve středu 20. června rozhodli o rozdělení volných zdrojů rozpočtu ve výši téměř 451 milionů korun. Peněžní prostředky má město k dispozici díky úsporám v běžných výdajích a časovému posunu některých investičních akcí.

Číst dál...

REKLAMA