V rámci mezikrajské výpomoci zasahovali profesionální hasiči ze stanice Milevsko ve Středočeském kraji u dopravní nehody osobního automobilu.

 

REKLAMA

dn petrovice foto HZS 05012015

Foto: HZS Jihočeského kraje. Více fotografií najdete na našem Facebooku.

Nehoda se stala na silnici vedoucí z Petrovic do Sedlčan a byla na tísňovou linku ohlášena s nutností vyproštění zaklíněné osoby. Na místo vyjely osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Milevsko a Sedlčany (HZS Středočeského kraje).

Průzkum na místě nehody ukázal, že se jedná o nehodu osobního automobilu tovární značky Škoda Felicia, který narazil do stromu. Uvnitř vozu zůstala zaklíněna jedna zraněná osoba. Zasahující hasiči ihned zahájili její vyprošťování. Pomocí speciálního hydraulického zařízení odstřihli postupně boční sloupky a následně odklopili celou střechu. Za necelou čtvrthodinu byla zraněná osoba vyproštěna a předána zdravotníkům. Ti ji do nemocnice transportovali letecky.

Po ukončení záchranných prací milevská jednotka odjela zpět na základnu. Odstranění dalších následků nehody – zajištění vozu, úklid vozovky – zajistili středočeští hasiči.

Dopravní nehodu na místě vyšetřovala Policie ČR.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA