Řidiči, kteří budou chtít zaparkovat v ulici Purkyňova v Protivíně, se mohou radovat z nových parkovacích míst. Chodci zde mají nové chodníky a osvětlení a projíždějící vozidla se už nemusí vyhýbat hlubokým výtlukům. Město Protivín zrekonstruovalo za necelých 8 milionů korun místní komunikaci v ulici Purkyňova. Součástí bylo vybudování sedmi nových parkovacích míst, rekonstrukce povrchu místní komunikace včetně chodníků podél silnice, zkvalitnění odvodnění a rekonstrukce veřejného osvětlení.

opravena ulice purkynova protivin G-PROJECT

REKLAMA

„Ulice Purkyňova je pro nás velmi významná. Navazuje přímo na Mírovou ulici, která tvoří hlavní průtah městem. Když se konají poutě, městské slavnosti nebo novoroční ohňostroje, musíme Mírovou ulici uzavřít a hlavní objízdnou trasou je právě ulice Purkyňova. Jezdí tudy hojně také cyklisti, protože v Mírové ulici tvoří povrch cyklisty neoblíbené dlažební kostky,“ uvedl starosta města Jaromír Hlaváč.

Celkem bylo rekonstruováno 263 metrů ulice Purkyňova a navazující úsek ulice Studniční v délce více než 28 metrů. Na rekonstrukci ulice Purkyňova a části ulice Studniční byla schválena dotace z ROP Jihozápad ve výši 7,1 milionu korun. Město bylo v prvním kole hodnocení žádostí o dotace mezi náhradními projekty. Začalo tak ulici opravovat s tím, že buď spoluúčast zaplatí z dotace, nebo z vlastních peněz. „Nakonec se projekt dostal ‚nad čáru‘ a my budeme moci z dotace splatit celý úvěr,“ dodal starosta.

Jedná se o třetí dotaci, kterou město z ROP Jihozápad získalo. „Předchozí byly na rekonstrukci kaplanky přiléhající ke kostelu sv. Alžběty Portugalské a druhá pak na rekonstrukci místních komunikací spojujících jednotlivé části města,“ uvedl Lukáš Tryml ze společnosti G-PROJECT, která na projekt úspěšnou žádost o dotaci zpracovala a nyní projekt řídí. V následujících dnech bude na Úřad Regionální rady předložena žádost o proplacení dotace.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA