alkohol_za_volantemČtvrteční pokus o krádež auta skončil pro dva opilce v Prachaticích naprostým fiaskem. Policejní mluvčí Martina Joklová řekla v pátek agentuře Mediafax, že dvě z aut se jim nepovedlo nastartovat a se třetím havarovali poté, co se jim zablokoval volant.

Prachatičtí policisté obvinili z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky dva mladíky ve věku 20 a 21 let z Netolicka a Vimperska. Muži si ve čtvrtek v nočních hodinách krátili zábavu tím, že se pokoušeli ukrást v ulici Slámova v Prachaticích auto.

"Násilím nejprve vnikli do osobního auta Škoda Felicia, které se jim nepodařilo nastartovat. Neúspěchem skončilo také vloupání do osobního auta Škoda 120 LX. Do třetice se jim to už povedlo, nastartovali Volkswagen Golf a odjeli. Během jízdy se jim zablokoval volant a nabourali do dalšího zaparkovaného vozidla Škoda Felicia. Nevyhnuli se ani lampě veřejného osvětlení," řekla Joklová.

Muž, který řídil, není držitelem řidičského oprávnění a v dechu mu policisté naměřili přes dvě promile alkoholu. Škoda, kterou stačili mladíci napáchat, se vyšplhala na téměř 70 000 korun. Případ policisté řeší formou zkráceného přípravného řízení.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA