zima_lyzovani_02Ski areál Nad Kovárnou v šumavské Horní Vltavici, který nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi, zahajuje v pátek 10. prosince od 18 do 21 hodin provoz nočním lyžováním. Správce Jaroslav Mach řekl agentuře Mediafax, že na sjezdovkách leží asi půl metru sněhu.

Na úvod si mohou všichni příchozí zalyžovat za jednotnou cenu dvacet korun. "V sobotu budou moci děti lyžovat opět za dvacet korun po celý den, poté už budou všichni platit běžné ceny,“ uvedl starosta Horní Vltavice Jiří Fastner.

Díky umělému zasněžování je na zdejších sjezdovkách asi půl metru sněhu. Letošní novinkou jsou dražší celodenní lístky, jejichž cena vzroste o dvacet korun. „Je to však kompenzováno zavedením rodinných permanentních vstupenek, takže například rodina se dvěma dospělými a dvěma dětmi zaplatí za celodenní lyžování 780 Kč, čímž ušetří přes dvě stě korun proti normálním lístkům. Oproti dřívějším rokům rodiny celkově zaplatí méně,“ zdůraznil správce areálu Jaroslav Mach.

Areál bude v provozu denně od 9.00 do 16.30, noční lyžování si mohou návštěvníci užít vždy v pátek a v sobotu od 18 do 21 hodin. V areálu také v sobotu 11. prosince zahájí činnost lyžařská škola pro děti, jedna padesátiminutová lekce stojí 350 korun.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA