REKLAMA

nuz_utokPrachatickým kriminalistům se podařilo dopadnout pachatele loupežných přepadení na čerpacích stanicích přímo další z loupeží ve Zdíkovci, padaly výstřely. Policejní mluvčí Martina Joklová řekla v pondělí agentuře Mediafax, že policisté podají návrh na vzetí muže do vazby.

Na Prachaticku se stalo od prosince 2010 do února 2011 k několika loupežným přepadením benzinových čerpacích stanic. Kriminalisté proto přijali opatření k zamezení loupeží a dopadení pachatele.

"Past sklapla při loupeži ve Zdíkovci. Pachatel na výzvy policistů nereagoval. Policisty napadl nožem, a proto policisté použili donucovacích prostředku, včetně varovných výstřelů. Přesto se pachatel pokusil z místa činu odjet připraveným autem, což se mu nepodařilo, proto se pokusil z místa utéct a ukrýt se v poli, kde jej krátce na to policisté zadrželi," řekla Joklová.

Při akci byl pachatel lehce zraněn a drobné řezné poranění utrpěl i policista. Zatím netrestaný muž (31) z Prachaticka je zřejmě i pachatelem loupežných přepadení ve Zdíkovci a v Netolicích. "Pachatel je podezřelý z trestných činů loupeže a útoku na úřadní osobu. Na muže budou policisté podávat podnět k návrhu na vzetí do vazby," dodala Joklová.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA