celni_spravaPadělky za sedm milionů korun zajistili v minulých dnech celníci na jihu Čech. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informoval jejich mluvčí Vladimír Pešek.

Razii provedli strakoničtí celníci na tržnici Hala 2 v katastru obce Strážný. “Cílem kontrolní akce bylo zjistit, zda se zde skladuje, nabízí nebo prodává zboží, u kterého existuje důvodné podezření, že je na něm umístěno stejné nebo zaměnitelné označení s ochrannou známkou bez souhlasu majitele ochranné známky nebo zboží bylo případně vyrobeno bez souhlasu majitele autorských práv (CD, DVD),“ uvedl Pešek.

Celníkům se podařilo objevit 930 kusů pirátských kopií CD a DVD nosičů, 630 textilních výrobků, 170 párů obuvi a 80 různých doplňků, u kterých vzniklo podezření z porušení některých práv duševního vlastnictví.

“Škoda způsobená majitelům autorských práv a práv souvisejících s právem autorským a majitelům ochranných známek by v případě prodeje činila více než sedm milionů korun.
Zboží celníci zajistili v jednom ze stánků, od kterého, jak je to v těchto případech obvyklé, asijský trhovec před celníky utekl,“ dodal Vladimír Pešek.

Od začátku letošního roku jihočeští celníci zajistili padělky rozmanitých druhů zboží za více jak 30 milionů korun. Největší množství zajištěného zboží připadá na textilní výrobky a obuv.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA