strakoniceKe konci se chýlí druhá etapa rekonstrukce Velkého náměstí ve Strakonicích. Jak agentuře Mediafax řekla mluvčí radnice Irena Malotová, na podzim by měl být úsek hotov a tím i dvě ze tří zamýšlených etap prací.

V prostoru téměř před radnicí vzniká zvláštní křižovatka v podobě piškotu. Na ní pak bude umístěn symbol Strakonic – socha Švandy dudáka. “Její realizace vyjde na půl milionu korun a autorem je výtvarník Jiří Kubelka.

REKLAMA

Křižovatka bude řešena tak, že plochy pro pěší budou z drobných dlažebních kostek. Samotná silnice okolo bude barevně i materiálově oddělená z důvodu jiného zatížení při dopravě,“ uvedla mluvčí.

V současné době pracují dělníci nejen na křižovatce ve tvaru elipsy, respektive piškotu, jak se obyvatelé Strakonic naučili říkat, ale i spodního úseku ulice Na Stráži, tedy od Velkého náměstí po ulici Pionýrská.

“Předpokládaný termín dokončení je 30. září,“ dodala mluvčí.

Třetí etapa rekonstrukce Velkého náměstí směrem od centrální křižovatky zatím nezačne. Důvodem je spor jednoho z vlastníků domů s městem, kvůli kterému nemohla radnice získat dotace. Na dokončení si zbylá část náměstí bude muset počkat zhruba dva roky.

Obě etapy rekonstrukce Velkého náměstí budou stát téměř 80 milionů korun, přibližně polovinu pokryje evropská dotace.

zdroj: MEDIAFAX


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací


REKLAMA