policie svetloDopravní nehoda, která se v pondělí večer stala na železničním přejezdu u Horního Poříčí nedaleko Střelských Hoštic na Strakonicku, si vyžádala jedno těžké zranění a škodu za téměř dva miliony korun. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Večer po sedmé hodině se střetla vlaková souprava - rychlík na trase Plzeň - České Budějovice s nákladním vozidlem Volvo s návěsem.

"Řidič vozidla vjel na světly chráněném železničním přejezd v době, kdy se k němu blížil rychlík. Přední část lokomotivy narazila do levého boku návěsu a celou nákladní soupravu odrazila mimo komunikaci, kde souprava narazila do světelné signalizace přejezdu a poškodila sloup traťového vedení," uvedla Nováková s tím, že poškozeno bylo i kolejiště.

Doprava na trati i na silnici byla uzavřena a obnovena až v úterý nad ránem.

Při nehodě se těžce zranil strojvedoucí vlakové soupravy a byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. "Způsobená škoda na nákladní soupravě je vyčíslena na 850 tisíc a na vlaku milion korun. Další okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování," dodala mluvčí policie.

Řidič automobilu tak bude s největší pravděpodobností obviněn z obecného ohrožení.

REKLAMA

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA