prace_na_silniciNejrušnější a také nejnebezpečnější křižovatka u polikliniky v Blatné na Strakonicku musí projít výraznou proměnou. Jak pro agenturu Mediafax uvedl starosta Bohuslav Navrátil (VPM), objeví se zde bezpečnostní ostrůvky, které donutí řidiče zpomalit.


Radní se změnou křižovatky ulic Boženy Němcové, Jana Wericha a Šilhovy souhlasili, chtějí totiž zabránit dalším vážným a smrtelným nehodám. Těch se zde v minulosti stalo několik, vloni při jedné z nich zemřel řidič. Příčina bývá stejní, a sice nedání přednosti v jízdě.

“Hlavní silnice vede od ulice Jana Wericha do Šilhovy ulice, ovšem řidiči, kteří místo neznají, si myslí, že jedou od centra po ulici Boženy Němcové po hlavní,“ vysvětlil starosta Blatné.

Zpřehlednění situace nepomohly ani výstražné tabule, a ani výstražná oranžová světla na vedlejších silnicích. “V září či říjnu se tam objeví dva ostrůvky, které vedlejší silnice opticky zúží a přinutí řidiče zpomalit. Zároveň budou opraveny i krajnice, aby odsud mohly pohodlněji vyjíždět autobusy,“ podotkl starosta.

Kvůli rozhledu do křižovatky budou také prořezány a pokáceny některé stromy. Protože jde o komunikaci, která patří kraji, investice nepůjdou z městského rozpočtu.

Krajský úřad teď vypíše výběrové řízení na dodavatele ostrůvků. Cena jednoho přijde zhruba na 250 tisíc korun, u křižovatky budou nejméně dva. O stejném opatření před časem rozhodli ve Strakonicích, kde jejich počet chtějí i rozšířit.

Kromě ostrůvků bude silnice před vlastní křižovatkou ještě dále zúžena zelenými plochami.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA