skolaChystá se slavnostní zahájení školního roku Den otevřených dveří a slavnostní zahájení nového školního roku se uskuteční na Základní škole Povážská ve Strakonicích. 

Na příchod 170 školáků je připraveno deset barevných tříd, z nichž některé jsou vybaveny stavitelným nábytkem, který „poroste“ s žáky.Nejen k výuce hudební výchovy bude sloužit multifunkční sálek se stupňovitým hledištěm. Prostory se přímo nabízejí k pořádání komornějších kulturních produkcí. Děti, které zůstanou po vyučování ve školní družině také nepřijdou zkrátka – zacvičit si mohou před zrcadlovou zdí nebo si protáhnout těla na zavěšených lanech či ribstolích..

REKLAMA

kola Povsk_2011_zahjen

„Prvního září budeme poprvé obědvat ve své vlastní školní jídelně,“ pochvaluje si ředitelka ZŠ Povážská Jaroslava Cháberová. Téměř dvoustovku obědů tu budou vařit dvě kuchařky. Ty se také během srpna proškolily v práci s novou technologií moderní kuchyně.

Marně by tu někdo hledal typické klecové šatny. Každý žák má na chodbě před třídou připravenu svoji skříňku s otevíráním na čip. Ke zvláštnostem školy jistě patří i zázemí pro pěstitelské práce se zimní zahradou. Zajímavostí, která šetří hlasivky učitelů, jsou akustické panely v každé třídě. Na moderních toaletách nechybí dávkovače mýdla a elektrické osoušeče rukou. Těmi jsou vybaveny i třídy.Výtah a bezbariérový přístup činí školu vhodnou k integraci tělesně postižených dětí. A zatímco po prostorných chodbách 1. stupně se už budou prohánět žáci a paní učitelky ve třídách zdobit nástěnky, v objektu druhého stupně se ještě rok budou potkávat hlavně muži v montérkách.

Dokončení pavilonu se třídami a odbornými učebnami, dále také tělocvičny i výjimečného sportoviště na střeše jídelny se chystá v roce 2012. Příští září se sem přestěhuje i zbytek školy z Velkého náměstí.

Základní škola Povážská je významnou investiční akcí města Strakonice, které ji staví z vlastního rozpočtu. Až do současnosti bylo zaplaceno 193 miliónů korun.

 

REKLAMA