REKLAMA

policie_detailTéměř pět desítek dopravních přestupků zjistili během čtvrtka policisté na silnicích na Strakonicku. Agenturu Mediafax o tom v pátek informovala policejní mluvčí Jaromíra Nováková s tím, že dopravně bezpečnostní akce byla součástí celorepublikové kontroly.

Akce zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, na pátrání po hledaných osobách, odcizených věcech a motorových vozidlech, se na Strakonicku účastnily na dvě desítky policistů z dopravní, pořádkové i cizinecké policie.

“Hlídky zkontrolovaly celkem 194 řidičů a zaznamenaly 49 dopravních přestupků. Mezi nejčastější prohřešky řidičů se řadily: překročení stanovené rychlosti v místě měření, nepoužití bezpečnostních pásů a nevyhovující technický stav vozidla,“ uvedla Nováková.

Následující dny, o svátcích Velikonoc, budou silniční kontroly pokračovat. Policie varuje řidiče, aby byli vzhledem ke zvýšenému svátečnímu provozu na silnicích opatrní. Tragicky skončila už ve čtvrtek dopravní nehoda na Písecku, kdy po střetu s osobním vozidlem zahynul motorkář.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA