REKLAMA

policie znakZářijový případ údajného únosu osmileté dívky z Radomyšle na Strakonicku uzavřeli kriminalisté. Mluvčí policie Jaromíra Nováková ve čtvrtek agentuře Mediafax řekla, že si dívka případ vymyslela.

Policisté přijali 21. září oznámení, že neznámý muž uzavřel do zavazadlového prostoru vozu školačku a odvezl ji za obec, kde jí nožem pořezal nohy. “Příběh kriminalisté odložili z důvodu, že se trestný čin nestal,“ uvedla Nováková. Co vedlo dívku ke lži, není přesně jasné. S největší pravděpodobností se školačka někde zpozdila a bála se reakce rodičů, proto si únos vymyslela.

REKLAMA

Policisty však, ale už delší dobu zaměstnávají jiné případy, kdy neznámý muž v černém autě láká malé děti u škol na Strakonicku a nově také na Písecku k projížďce, či jim nabízí, že je odveze domů.

“Popisy a informace o muži se však od sebe odlišují. Pro policii je důležité, aby informace občanů o podobných případech byly předány bezprostředně z místa telefonicky, což zajistí rychlé a objektivní prověření informace,“ upozornila mluvčí. Policie do současné doby nezaznamenala žádný případ, kde by bylo dítě zraněno.

První případ se měl objevit 7. listopadu u ZŠ Vodňany, kde muž nabídl odvoz domů, cukrovinku a peníze sedmileté dívce. Ta odmítla a vše oznámila rodičům. O čtyři dny později měl v Bavorově devítiletému chlapci dát hračku z čokoládového vajíčka a nabízel mu, že ho vezme domů. O tři dny později oslovil údajný pachatel 12letého chlapce opět u ZŠ Vodňany a nabídl mu cukrovinku. Následně pak 19. listopadu se měl neznámý muž objevit zase v Bavorově. Zde nabídl 10letému chlapci odvoz domů. Posléze o deset dnů později se měl podobný případ stát v obci Mutěnice. I tady muž nabídl čokoládu 11letému chlapci.

“Ve všech případech děti nabídku muže odmítly a utekly domů, kde svoji zkušenost řekly rodičům. V mnoha případech se shodly na mladším muži ve voze tmavé barvy,“ dodala Nováková.

Podle popisu by měl být pachatelem muž ve věku cca 35 – 40 let, o výšce 180 – 200 centimetrů, který mluví česky a má hnědé krátké vlasy.

Následně se podobný případ stal i koncem října v Písku. Dítě opět odmítlo nabízený odvoz od muže a věc oznámilo rodičům. Policisté přijali speciální opatření a varují i rodiče před možným nebezpečím. Ostražité je i vedení škol a školek.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA