marihuanaNěkolik tisíc rostlin konopí ukrývala tajná pěstírna na Strakonicku. Rostliny vysadil a přechovával podezřelý 54letý pachatel v rodinném domě, řekl v pátek agentuře Mediafax mluvčí krajské policie Jiří Matzner.

Muž je nepoučitelný, neboť kriminalisté v jeho domě na Strakonicku v prosinci loňského roku nalezli a zajistili výkonnou pěstírnu konopí. Konopí se zde pěstovalo samozřejmě za účelem jeho dalšího prodeje.

“V minulých dnech využili kriminalisté možností trestního řádu o předstírané koupi věci a muže opětovně navštívili. Bez jakéhokoliv zaváhání jim nabídl ke koupi usušené rostliny. Pak již následovala se souhlasem státního zástupce a povolením soudce domovní prohlídka,“ popsal případ mluvčí.

Policisté objevili při prohlídce opět hladce fungující pěstírnu konopí jako v minulém roce, v domě a přilehlých prostorách. “Policisté zajistili přes 130 usušených rostlin konopí a množství rostlinné sušené drtě. Od prosince loňského roku vypěstoval a přechovával více jak dva tisíce dalších rostlin v květináčích,“ dodal Matzner.

Kriminalisté veškerý zajištěný materiál v současné době zkoumají na specializovaných pracovištích. Nyní zahájili trestní stíhání podezřelého muže pro podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Při odsouzení může být pachatel potrestán odnětím svobody na osm až 12 let nebo propadnutím majetku. Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí muže do vazby a soudce návrhu vyhověl.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA