skokovy_pohar_logoPo měsíční pauze pokračuje Skokový pohár České pojišťovny 2011 příští víkend od 29. do 31. července na kolbišti Pod hradem ve Strakonicích. Program zpestří soutěž zvaná Kůň a kajak, při níž závodníci v maskách kombinují parkur, kajak a závěrem i běh.

Velké vody po vydatných deštích z předešlých dnů se pořadatelé ve Strakonicích neobávají. "U nás s tím naštěstí problémy nemáme, jelikož jsme kousek nad jezem a ten se v případě vyššího průtoku spouští. Ještě se nám nestalo, že by se řeka vylila do kolbiště," uvedl hlavní organizátor závodů Stanislav Polák.

Vodu z řeky Otavy si přesto mnozí jezdci vyzkoušejí na vlastní kůži. Jedním z hlavních bodů doprovodného programu je totiž soutěž zvaná Kůň a kajak. "Účastníci této vložené soutěže nejprve překonají na koni osm překážek s výškou do 120 centimetrů, sesednou, doběhnou k lodi a v ní absolvují vytyčenou dráhu kolem bójky. Nakonec musejí ještě po svých doběhnout do cíle. A jelikož jde především o to, dobře se pobavit, stalo se tradicí, že jezdci navíc tuto soutěž absolvují v maskách. Aby byl zachován soutěžní duch, na vítěze čeká jako hlavní cena notebook," prozradil Polák.

Tato programová vložka bude zařazena do programu v neděli po poledni a předcházet bude samotné Velké ceně Strakonic na stupni obtížnosti T* - tedy s výškou překážek 150 centimetrů, která startuje v 15 hodin. Závodit se ovšem bude na místním kolbišti již od pátečního dopoledne. Začátky soutěží budou v pátek v 10 hodin, v sobotu a v neděli již v 8 hodin.

 

REKLAMA

ZDROJ: MEDIAFAX

REKLAMA