plavaniČástku 109 milionů korun by si měla vyžádat částečná rekonstrukce a přestavba plaveckého stadionu ve Strakonicích. Jak pro agenturu Mediafax uvedla mluvčí města Irena Malotová, radnice bude na investici žádat dotaci.

O evropské peníze žádaly Strakonice už dvakrát a vždy neúspěšně. Nyní se o to pokusí po třetí. “Jedná se o 39 milionů korun. Pokud bychom byli úspěšní, zbytek bychom uhradili z rozpočtu, pokud na dotaci město nedosáhne, rekonstrukce se bude muset odložit,“ uvedla mluvčí.

Radnice chce ke stávajícímu plaveckému stadionu přistavět novou část, kde mají být wellness služby a v ceně je zahrnuta i rekonstrukce původní technologie. Pokud by Strakonice peníze dostaly, v dalších letech hodlají zrekonstruovat i zázemí stadionu. “Náklady na tuto rekonstrukci by se pohybovaly v řádu desítek milionů korun. I v tomto případě by ale město žádalo o dotaci,“ doplnila mluvčí.

Podobný problém mají v sousedním Písku. Zde se zatím nepodařilo peníze na rekonstrukci či celkovou přestavbu plaveckého stadionu získat. Venkovní bazén je navíc v téměř havarijním stavu. Přesto se pro letošní léto rozhodlo město bazén otevřít a dále bude hledat prostředky, za které by mohlo stadion opravit.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA