strakoniceZredukovat počet parkovacích míst na Velkém náměstí ve Strakonicích se rozhodla radnice. Mluvčí města Irena Malotová agentuře Mediafax sdělila, že namísto 42 jich bude jen dvacet.

Městští radní tím reagují na podnět veřejnosti. "Opatření začne platit po dokončení rekonstrukce další etapy Velkého náměstí, tedy asi v říjnu nebo listopadu letošního roku," uvedla mluvčí.

Podnět na omezení parkování zazněl mimo jiné na posledním Fóru Zdravého města Strakonic. Projekt, podle kterého se náměstí nyní rekonstruuje, ale s parkováním původně počítal a město tak na žádost veřejnosti vlastně mění své původní rozhodnutí, které bylo těžce se rodícím kompromisem.

"V diskusích ve Strakonicích se tradičně objevují názory, které chtějí parkování z náměstí odstranit úplně, ale i názory, že by se mělo parkovat na celé ploše, všude, kde to jen jde, což je jasné, že také není zcela možné," podotkl starosta Pavel Vondrys (SJS).

S parkováním v centru má problém řada jihočeských měst. Před časem zařídila redukci parkovacích míst například radnice v Táboře.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA