policie autoTrestní stíhání trojice mladých mužů ve věku 20 a 21 let pro vydírání a výtržnictví zahájili policisté ze Strakonic. Mluvčí policie Jaromíra Nováková pro agenturu Mediafax řekla, že v opilosti napadli vrstevníka a kvůli údajnému dluhu jej zbili.

“Těchto skutků se měli dopustit na konci září ve Strakonicích při místní pouti. Mladíci popíjeli alkohol a následně se pustili do hádky s jiným mladým mužem kvůli penězům. Požadovali po něm vrátit celkem 600 korun,“ uvedla Nováková.

REKLAMA

Oběť několikrát udeřili pěstí do obličeje a kopali do celého těla. Mladík měl štěstí, že se ho zastali dva přihlížející svědci.

“Útočníci poté s napadáním mladíka přestali. Ten utrpěl zranění páteře, které si nevyžádalo pracovní neschopnost. Trojice pachatelů však v útocích pokračovala, tentokrát ale zaměřili svou pozornost na dvojici zachránců. Jeden z útočníků udeřil oba pěstí do hrudníku a jednomu z nich ještě roztrhl košili,“ dodala mluvčí s tím, že ani jeden z napadených neutrpěl zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření.

Policisté trojici pachatelů vyšetřují na svobodě. 

ZDROJ: MEDIAFAX

 


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Mediální tréninky a komunikační poradentství od profesionálního týmu pHmedia

REKLAMA