temelinZa devět měsíců roku 2011 navštívilo Informační centrum JE Temelín 27 214 lidí. Zájem návštěvníků během je tak za tři čtvrtletí roku nejvyšší od zahájení provozu informačního centra v roce 1991, řekl ve středu agentuře Mediafax mluvčí elektrárny Marek Sviták.

V loňském roce, když informační centrum dosáhlo nejvyšší roční návštěvnosti 31 951 lidí, přišlo za devět měsíců o 200 návštěvníků méně. Dosavadní návštěvnický výsledek pozitivně ovlivnil zájem turistů o prázdninách.

REKLAMA

„To k nám přijelo rekordních 8098 lidí, tedy o 650 více než loni. Mnohem více lidí přijíždělo na kolech. Přičítáme to tomu, že se zvýšila frekvence cyklistů putujících po nové Vltavské cyklostezce od Hluboké nebo i ze směru od Týna nad Vltavou. Pro cyklisty se letos naše informační centrum stalo zajímavou zastávkou při jejich cestách za zajímavostmi jižních Čech," řekla vedoucí infocentra Temelín Jana Gribbinová.

Temelínští předpokládají, že se celoroční návštěvnost opět přehoupne přes hranici 30 000 lidí, kterou se podařilo dosáhnout poprvé právě vloni.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA