zlodejNeznámý zloděj vykradl v noci na čtvrtek několik domů v obci Štěkeň na Strakonicku, škoda se vyšplhala na 121 tisíc korun. Policejní mluvčí Jaromíra Nováková řekla v pátek agentuře Mediafax, že zmizelo nářadí, ale i půl tuny vepřového masa.

Zloděj nejprve vytrhl čtyři plaňky plotu zahrady, vnikl na pozemek a do nezajištěné hospodářské budovy. Zde ukradl motorovou sekačku, štípač dřeva a hliníkové schůdky. Jeho další kroky vedly do garáže dalšího domu a přípravny masa, kde vzal vepřové maso o celkové váze 400 kilogramů, dále 100 kilogramů naloženého vepřového masa, motorovou pilu, gola sadu, přímočarou pilu a rozbrusku. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 26 500 korun.

Vloupání do domu zaznamenali i další dva majitelé domů ve Štěkni.

„Pachatel vlezl do garáže oknem, sebral vysavač, sadu nářadí, motocyklistickou helmu a poškodil kapotu zaparkovaného auta. Ze sklepních prostor ukradl křovinořez, dílenský svěrák, sadu nářadí, elektrický hoblík, to vše za 61 500 korun. Do čtvrtého domu v obci vnikl pachatel po vytržení uzamčených garážových vrat domu, z garáže vzal elektrocentrálu za 15 000 korun. Po pachateli či pachatelích pátrají policisté z Radomyšle," řekla Nováková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA