REKLAMA

zlodej sperkyŠkodu za dva miliony korun napáchali zloději, kteří se o uplynulém víkendu vloupali do trezoru zlatnictví v obchodním domě Prior v jihočeských Strakonicích. Policejní mluvčí Jaromíra Nováková ve středu řekla, že kriminalisté rozsah škody ještě upřesňují.

Předběžná škoda se odhaduje na dva miliony korun. “Není vyloučeno, že škoda může být ještě vyšší. Jak se pachatel či pachatelé do prodejny dostali, zatím není jasné. Vše je předmětem vyšetřování,“ uvedla Nováková.

REKLAMA

Zboží se ze zlatnictví zřejmě ztratilo v době mezi sobotním polednem, kdy prodejna zavírala, a pondělním ránem.

“Pachatel či pachatelé se zatím nezjištěným způsobem dostali do obchodního domu a v prvním patře pak násilím překonali mříž a vnikli do prodejny zlatnictví. Uvnitř otevřeli násilím trezorovou skříň, ze které odcizil zlato, stříbro a další cennosti, a také finanční hotovost," řekla mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Kriminalisté se obracejí i na veřejnost a hledají svědky krádeže. "Sebemenší drobnost, postřeh o pohybu podezřelých lidí v okolí obchodního domu Prior během soboty odpoledne, večera či nedělního dne, může policistům pomoci při skládání mozaiky tohoto případu. Poznatky lze volat na linku 158 nebo sdělit na policejní služebně,“ dodala Nováková.

Podrobnější informace o ukradeném zboží a škodě včetně fotografií přislíbila policie zveřejnit do konce týdne.

ZDROJ: MEDIAFAX

REKLAMA