Škoda ve výši Kč 2 500 000,- byla vyčíslena po požáru rodinného domu, který hořel v obci Malšice na Táborsku. K požáru okamžitě vyjely profesionální jednotka ze stanice Tábor a jednotky SDH obcí Bechyně, Tábor a Malšice. Celkem se na místo dostavily osádky osmi cisteren.

Požár zasáhnul jednopodlažní dům s obytným podkrovím. Hořelo především v části prvního nadzemního podlaží, kde požár zničil celé obytné prostory i střechu. V domě byly před vznikem požáru tři osoby, které však hořící dům stihly samy opustit ještě před příjezdem hasičů. Dvě z nich byly odvezeny zdravotníky ZZS do nemocnice z důvodu podezření na nadýchání se zplodin hoření.

REKLAMA

pozar domu malesice 1

Zasahující hasiči požár dostali pod kontrolu za necelou půlhodinu, kdy velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru. Poté postupně již začaly některé jednotky odjíždět zpět na své základy. Zcela uhašen byl dům krátce po půl deváté dopolední, kdy jej velitel jednotek HZS předal Policii ČR ke střežení.

pozar domu malesice 2

Hasiči svým zásahem uchránili majetek za Kč 1 000 000,-. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření vyšetřovatele HZS a Policie ČR.

pozar domu malesice 3


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA