Kapacita domova pro seniory v Chýnově na Táborsku bude už za tři roky více než dvojnásobná. Jihočeský kraj zde plánuje přístavbu nového křídla s dalšími 96 lůžky. Součástí projektu jsou i specializované prostory pro fyzioterapii a rehabilitaci. Projekt si vyžádá investici ve výši necelých 210 milionů korun. Jeho realizaci už schválilo na svém minulém zasedání ve čtvrtek 31. října Zastupitelstvo Jihočeského kraje. 

„Nový pavilon bude volně navazovat na stávající prostory, kde je v současnosti místo pro sedmdesát sedm klientů. Jsem rád, že zastupitelstvo výstavbu tohoto pavilonu schválilo,“ uvedl 1. náměstek hejtmanky Josef Knot, podle něhož bude výstavba probíhat od konce roku 2020 do září 2022. Část nákladů v předpokládané výši necelých 210 milionů korun kraj plánuje uhradit z dotace Ministerstva práce a sociálních věcí. 

REKLAMA

Barokní zámek v Chýnově slouží jako ústav sociální péče od 19. září 1958. Od té doby prošel mnoha úpravami a rekonstrukcemi, při kterých bylo pro obyvatele domova vytvářeno stále lepší a příjemnější prostředí. Byla provedena celková rekonstrukce kuchyně, postupně byly zrekonstruovány koupelny, toalety i další společné prostory domova. V roce 2006 dostal celý objekt novou fasádu. Na přelomu let 2007-2008 byla zahájena výstavba nové budovy, která výrazným způsobem poznamenala chod a možnosti domova. Výstavba nového, třetího křídla, pak naplnila zvýšené požadavky na pobytovou sociální péči. Vznikly zde jedno a dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím, které nahradily původní vícelůžkové pokoje.

 

REKLAMA