Celkem 65 vodovodních a kanalizačních poklopů v Táboře mění zaměstnanci společnosti ČEVAK ve spolupráci s dodavatelskou firmou.

„Na stavu těch původních se podepsalo velké dopravní zatížení Budějovické ulice a také to, že se kvůli plánované rekonstrukci této silnice opravy několik let neprováděly,“ vysvětlil provozní ředitel společnosti ČEVAK a.s. Lubor Tomanec.

REKLAMA

Přestože termín rekonstrukce Budějovické ulice stále není pevně stanoven, rozhodla se nyní společnost přistoupit k masivní obměně. Ta se týká 23 kusů kanalizačních poklopů a 42 poklopů na vodovodních šoupatech.

Práce začaly minulou sobotu a měly by být dokončeny do zahájení nového školního roku. Mimo Budějovické se týkají také čtyř kanalizačních šachet v ulici 9. května, kde budou poklopy měněny o nadcházejícím víkendu.

Celkem bude výměna stát okolo půl milionu korun. „Řidičům se omlouváme za dopravní omezení a věříme, že výsledek v podobě plynulejší jízdy bez nepříjemného ‚drncání‘ jim krátkodobé komplikace vynahradí,“ dodal vedoucí provozní oblasti Sever Milan Křiklán.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací
REKLAMA