OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zdravotní sestra propuštěná za záměnu se bránila proti výpovědi u soudu

U okresního soudu v Třebíči začalo v úterý soudní líčení s Nemocnicí Třebíč. Tu zažalovala zdravotní sestra Zdena Mládková propuštěná pro záměnu dětí v třebíčské porodnici. Sama Mládková je přesvědčená o tom, že povinnosti vyplývající z pracovní smlouvy neporušila a na záměně dětí neměla vinu. Vedení nemocnice ale stále na správnosti výpovědi trvá. Kontrolní komise třebíčské nemocnice i kraje po zveřejnění kauzy zaměněných dětí zjistily závažná pochybení na dětském oddělení Nemocnice Třebíč. Ředitel Petr Mayer tak za záměnu hočiček Nikolky a Verunky potrestal celkem sedm lidí. Advokátka Mládkové požaduje, aby soud očistil dobré jméno sestry Mládkové a to tak, že uznal výpověď z práce za neplatnou. Zda se tak nakonec jeden z možných viníků záměny opět vrátí do třebíčské porodnice rozhodne soud až příští týden. Konečný rozsudek má padnout v úterý 10.března 2009.

VIDEO: Sestra se brání proti výpovědi za záměnu

zamena_deti_ikonaU okresního soudu v Třebíči začalo v úterý soudní líčení s Nemocnicí Třebíč. Tu zažalovala zdravotní sestra Zdena Mládková propuštěná pro záměnu dětí v třebíčské porodnici. Sama Mládková je přesvědčená o tom, že povinnosti vyplývající z pracovní smlouvy neporušila a na záměně dětí neměla vinu. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ ZE VČEREJŠÍHO SOUDU S VÝPOVĚDÍ ZDRAVOTNÍ SESTRY MLÁDKOVÉ.

Číst dál...

Nemocnice Třebíč se dnes odvolala proti rozsudku za záměnu dětí

zamena_deti_ikonaNemocnice Třebíč dnes podala odvolání proti rozsudku Krajského soudu v Brně. Podle něj měla zaplatit rodinám zaměněných holčiček Nikolky a Verunky více než tři miliony odškodného. Nemocnici se nelíbí nejen výše soudem přiznaného odškodného, ale i fakt, že soud zamítl některé navrhované důkazy. Nemocnice své odvolání potvrdila v tiskové zprávě, kterou odpoledne vydala. UVNITŘ NAJDETE VIDEO Z VYNESENÍ ROZSUDKU V BRNĚ.

 

Číst dál...

Soud zamítnul žalobu sestry Mládkové propuštěné za záměnu dětí

zamena_deti_ikonaSoud dnes zamítnul žalobu zdravotní sestry Mládkové na Nemocnici Třebíč. V ní se domáhala neplatnosti výpovědi, kterou dostala v souvislosti se záměnou novorozenců v třebíčské porodnici. Zdravotní sestra Mládková byla jedna ze dvou sester, která dostala výpověd. Celkem nemocnice potrestala za záměnu dětí sedm zdravotníků. Soud vedly k rozhodnutí tři důvody. Jednak to, že si sestra nevšimla rozdílné váhy a hematomu po vakuoextraktoru u jedné z dívenek a také to, že nezkontrolovala popisky na stehnech holčiček a případně je znovu nezvýraznila. PODROBNOSTI SLEDUJTE VE VYSÍLÁNÍ INFORMAČNÍHO TELEVIZNÍHO KANÁLU VYSOČINY.

Číst dál...

Olomoucký soud snížil odškodné za záměnu dětí v třebíčské porodnici

zamena_deti_ikonaZáměna dětí v třebíčské porodnici se po roce vrátila před soud. Vrchní soud v Olomouci dnes projednával odvolání třebíčské nemocnice, která nesouhlasila s výší odškodného pro rodiny zaměněných holčiček Nikolky a Verunky. Krajský soud v Brně loni v lednu rozhodl, že nemocnice rodinám zaplatí 3,3 milionu korun odškodné. Ve středu ale olomoucký soud odškodné snížil na 3,2 milionu korun. O sto tisíc korun méně dostane otec, který na celou záměnu dětí přišel. UVNITŘ ČLÁNKU SI MŮŽETE NEJEN POSLECHNOUT TELEFONÁT NAŠÍ REDAKTORKY, ALE MŮŽETE ZDE I ZHLÉDNOUT VEŠKERÁ VIDEA SOUVISEJÍCÍ S PŘÍPADEM ZAMĚNĚNÝCH HOLČIČEK V TŘEBÍČSKÉ PORODNICI!

Číst dál...

V letošním ročníku soutěže Stavba Vysočiny dominovaly krajské projekty

Šest investičních akcí reprezentovalo v letošním roce investorské aktivity kraje Vysočina v soutěži Stavba roku. Čtyři ocenění odborné poroty pro krajské stavby svědčí o kvalitě projektů a profesionálně odvedené práci na krajských zakázkách. Cenu hejtmana letos obdržela za svou architektonickou podobu a stavební provedení nástavba administrativního zázemí firmy DAFE-PLAST Jihlava.

Číst dál...

Miss Vysočiny 2010 má svou vítězku

miss_vysocinyTitul Miss Vysočiny 2010 získala v sobotu 17. dubna v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou sedmnáctiletá studentka hotelové školy Barbora Stuhlová. Odbornou porotu okouzlila především svou bezprostředností a volnou disciplínou a získala i titul Nejkrásnější dívka Vysočiny. První vicemiss se stala Ostravačka Lucie Klukavá a druhou vicemiss Alice Kocáková z Brna.

Číst dál...

Energy Globe Awards už znají své světové vítěze

energy_globe_ikonaGalavečer v africké metropoli Rwandy Kigali odtajnil vítězné projekty největší mezinárodní soutěže věnované projektům na úsporu energie a ochrany životního prostředí Energy Globe Award. Během slavnostního večera představili zástupci odborné poroty vítězní projekty ve všech pěti kategoriích. Slavnostní večer letošního vyhlašování světových vítězných projektů probíhal ve spolupráci s organizací UNEP a také za účasti premiéra Rwandy. Publikum v sále také z pěti vítězných projektů vybralo absolutního vítěze. Tím se nakonec stal projekt z kategorie Voda z Indie na propojení podzemní cisterny na dešťovou vodu, která zajistí hospodárné zásobování vodou obyvatele vesnice.

Číst dál...

REKLAMA