Zabezpečte si vodoměry před mrazem

zamrzly vodomerSníh a teploty pod bodem mrazu. Zima může lidem, kromě těch příjemných, přichystat i nepříjemné překvapení v podobě zamrzlého vodoměru. Od začátku letošního roku řešili zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. okolo 300 takových případů.
Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, přitom musí majitelé nemovitostí. „Pokud vodoměr zamrzne, v lepším případě praskne jen jeho vrchní sklíčko. Řešili jsme ale i situace, kdy voda vytopila prostory, kde bylo zařízení umístěno,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Číst dál...

Vyvarujte se požáru adventního věnce

vanoce advent 001Přiblížila se první adventní neděle, tedy doba, kdy na adventním věnci zapálíme první adventní svíčku. Než tak učiníme, měli bychom si uvědomit všechna rizika, která jsou s používáním otevřeného ohně doma spojená. Domovy jsou dnes doslova přeplněny vysoce hořlavými materiály. Koberce, čalounění, záclony – to vše je dnes vyrobeno z umělých vláken, které snadno hoří. Požáry v bytech se vlivem blízkosti hořlavých materiálů rychle šíří a mohou způsobit značné materiální škody.

Číst dál...

Bezplatné ošetření v rakouském Gmündu je stále aktuální

doktor nemocniceDnes můžeme s radostí konstatovat, že pilotní projekt přeshraničního zdravotního ošetření českých pacientů, který odstartoval v únoru tohoto roku, byl úspěšný. Na základě 100% spokojenosti ošetřených pacientů byly formou fondu poskytnuty finanční prostředky na pokračování ambulantního ošetření. Tyto finanční prostředky mají až do odvolání zajistit ambulantní ošetření pacientů v Gmündu.

Číst dál...

AKTUÁLNĚ: Přinášíme dosavadní sumarizaci povodní v číslech hasičů

hasici autoVe dnech 1.6-3.6.2013 proběhla po intenzivních a silných deštích záplava na většině území Jihočeského kraje. Nejvíce postižené okresy jsou Tábor, Písek, České Budějovice, Český Krumlov, Prachatice. Během těchto dnů byl na OPIS HZS JčK zaznamenán masivní nárůst volání na tísňovou linku. Tyto požadavky OPIS HZS Jihočeského kraje neprodleně řešil a vysílal síly a prostředky k řešení mimořádných událostí. Jednotky HZS Jč. kraje a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí řešily cca 530 mimořádných událostí.

Číst dál...

REKLAMA