Při požáru v bytě uhořel muž

Poslední červencový den dvacet minut po půlnoci přijalo Operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje přes tísňovou linku 112 informaci o požáru bytu na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci. Hasiči na místě našli uhořelého člověka.

Číst dál...

VIDEO: Čistírna odpadních vod ve Studené je po rekonstrukci

cisticka studena ikonaPo více než roční kompletní rekonstrukci je čistírna odpadních vod ve Studené od prosince loňského roku ve zkušebním provozu. Rekonstrukce se dotkla téměř všech technologických celků i staveb. Nově byla vystrojena čerpací stanice s hrubým předčištěním, nové je i uspořádání a vybavení aktivačních nádrží.

Číst dál...

Na prvního máje se opil a napadl ženu. Nebylo to poprvé

jindrichuv hradec mestoNásilným chováním muže vůči ženě se zabývají policisté z jindřichohradeckého obvodního oddělení. Třiačtyřicetiletý muž nejprve v polovině února, v noční době v podnapilém stavu, trýznil mladší ženu, kdy ji několik minut držel pod krkem a vyhrožoval, že půjde do mrazu.

Číst dál...

Úpravna vody v Nové Včelnici má novou technologii

voda Pitná voda z místních podzemních zdrojů v Nové Včelnici se upravuje již na novém filtračním zařízení. Technologie na úpravně vody z počátku 90. let se dostala na hranici své životnosti a proto se vlastník vodohospodářského majetku, město Nová Včelnice, ve spolupráci s provozovatelem, společností ČEVAK a.s., rozhodlo ke kompletní výměně technologie.

Číst dál...

Energie z odpadní vody přinese úspory

jindrichuv hradec mestoJindřichohradečtí vodohospodáři ze společnosti ČEVAK a.s. nově využívají energii, která se ukrývá v městské odpadní vodě. Čistírna odpadních vod se totiž rozrostla o nové zařízení, tzv. kogenerační jednotku. Ta dokáže z bioplynu vyrobit nejen elektrickou energii, ale i teplo.

Číst dál...

REKLAMA